Psikolojik Sağlık Rehberi

İnsanlar çeşitli nedenlerle danışmanlık ve terapi talep eder. Boşanma gibi büyük yaşam değişikliklerini ele almak için terapiye girilebilirken, depresyon gibi zihinsel sağlık koşullarını yönetmek için de  terapi talep edilir. Terapiye giden insanların “deli” olduğuna dair yaygın bir yanlış kanı vardır, oysa çoğu terapi hastası, günlük sorunlarla mücadele eden sıradan insanlardır

Bireysel Terapi

Bireysel terapi , bir terapist ile terapideki kişi arasındaki ortak bir süreçtir. Terapinin ortak hedefleri değişime ilham vermek veya yaşam kalitesini iyileştirmek olabilir. İnsanlar tek başına yüzleşmek zor olan konularda yardım isteyebilirler. Bireysel terapiye terapi, psikoterapi, psikososyal terapi, konuşma terapisi ve danışmanlık da denir.

Çift / Aile Terapisi

Çift / Aile Terapisi, ilişki danışmanlığı ya da çift terapisi olarak da bilinen evlilik danışmanlığı, yakın ilişkilerdeki insanları destekleyen bir terapi şeklidir . Terapi, ayrılmayı düşünen veya geliştirilmiş yakınlık ve anlayış arayan ortaklar için yararlı olabilir .

Çocuk / Ergen Terapisi

Çocuk/Ergen Terapisi, küçük çocuklara, gençlere ve ergenlere odaklanan bir terapi türüdür. Aynı zamanda travma geçiren ve / veya işlevsiz veya stresli bir ev ortamı yaşayan gençlere yardım sağlar.